Kako speci koruzni kruh?

kolma  

član od: 6.11.2001

sporočila: 73

tema odprta - 15. jan 2003 7:41 | ogledi: 6.241 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Pri nas doma se ze kar nekaj casa trudimo speci koruzni kruh, pa ne gre in ne gre. Prej smo poskusili na roke, sedaj pa se z aparatom za peko kruha.

Vedno isti rezultat. Cisto zbit kruh. Pa vmes lepo vzhaja, potem pa vedno isto. Poskusili smo tudi z poparjanjem moke.

Prosim, da mi kdo, da zanesljiv recept za koruzni kruh. Zazeljen je recept za aparat, seveda pa tudi navaden.

LP, Andrej

Dunia  

član od: 20.12.2002

sporočila: 12

15. jan 2003 10:31

Sicer sama (še) ne obvladam peke kruha, moja prijateljica pa. Ona da pol bele in pol koruzne moke. V upanju, da ti bo informacija pomagala, te lepo pozdravljam! Dunja Dunja NEDELKO

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

15. jan 2003 11:00

Koruzni kruh je vednoi zbit, tako kot ržen. Zato v pekarni dodajajo še bel omoko. Lp, Andreja

vijolica  

član od: 2.9.2002

sporočila: 75

15. jan 2003 11:29

Kuruzni kruh je zbit, ker koruza ne vsebuje glutena, ki naredi kruh bolj elastičen. Poskusi ga dodati za okoli 10% koruzne moke.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. jan 2003 15:50

Ko pečem koruzni kruh, najprej koruzno moko poparim z vrelo vodo, potem pa dodam še malo manj kot polovico pšenične moke(lahko pa tudi ržene), in kruh je potem prožen in sredica rahla. (seveda dodam tudi kvas, sol in mlačno vodo). Naj vam gre delo dobro od rok! cervus

lila  

član od: 31.8.2001

sporočila: 78

16. jan 2003 13:41

Kolma, pozdrav! Veliko je že napisanega, zato samo še recept, ki se ga načelno držim pri peki kruha z aparatom v 200 ml mlačnega mleka raztopim približno 2 žlici masla in dam najprej v aparat, dodam 150 ml mlačne vode in 2 majhni merici soli (aparat Clatronic) mislim, da so to čajne žličke. Dodam 600 g moke - približno 1/2 koruzne, 1/2 bele. Zraven stresem še nekaj sezamovih zrn, ker odlično pašejo zraven. Na moko dam 3 merice sladkorja, čisto na vrh pa cca 18g kvasa. Program - hiter, ki traja vse skupaj 2 uri. Na program normal mi kruh ni nikoli tako uspel. Ko zapiska, pogledam ali je potrebno dodati morda kapljico vode ali žlico moke.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti